Digitulu kasvatanud Ekspress Grupp teenis 3,7 miljonit eurot kasumit

Baltimaade juhtiva meediakontserni, AS-i Ekspress Grupp müügitulu suurenes 2023. aastal digitaalse tulu kasvu toel 14% ja ettevõte teenis 3,7 miljonit eurot kasumit, teatas ettevõte börsile.

Ekspress Grupi 12 kuu müügitulu kasvas 73,1 miljoni euroni, mida on 14% enam kui 2022. aastal. Kontserni müügitulu tegi tugeva kasvu IV kvartalis, suurenedes 11% võrreldes eelmise aasta sama perioodiga. Ekspress Grupi kulumieelne ärikasum EBITDA kasvas 15% ja ulatus 10,2 miljoni euroni.

Kontserni IV kvartali puhaskasum oli 2,5 miljonit eurot ja 12 kuu vaates kokku 3,7 miljonit eurot, mis kahanes ühekordseid kulusid arvesse võtmata võrreldes eelmise aasta sama perioodiga 9%.

Ekspress Grupi juhatuse esimehe Mari-Liis Rüütsalu sõnul aitas kulumieelset kasumlikkust tõsta peamiselt veebireklaami ja digitellimuste edukas müük Eestis ja Leedus ning piletimüügiplatvormide ja digitaalsete väliekraanide mahtude kasv. „Puhaskasumi üldist vähenemist mõjutasid peamiselt Euribori tõusuga kasvanud intressimäärad ja kontserni investeeringutest tulenev amortisatsioonikulu kasv,“ märkis Rüütsalu. Puhaskasumi vähenemist mõjutas ka ASi Express Post kojukandeteenuse sulgemisega seotud ühekordsed kulud summas 0,3 miljonit eurot.

Ekspress Grupi digitulud kasvasid võrreldes eelmise aasta sama perioodiga 21% ja moodustasid detsembri lõpus 83% kontserni kogukäibest. Kontserni meediaettevõtete digitellimuste tulu ja digitellimuste arv kasvas aastaga jõudsalt kõigis kolmes riigis ja ulatus 2023. aasta lõpus 207 000 tellimuseni. Viimase aastaga on kontsern Balti riikides juurde saanud ligi 61 000 digitellimust ehk 41% rohkem kui eelmise aasta detsembri lõpus.

Rüütsalu lisas, et vaatamata üldisele majanduslangusele kasvas Ekspress Grupi digitaalne reklaamitulu nii Eestis kui Leedus, kuid Lätis vähenes turu kogumaht ja ka Ekspress Grupi Lätist teenitud reklaamitulu jäi eelmisele aastale 6% alla. Samas kompenseeris Lätis vähenemist piletimüügiplatvormi ja digiekraanide müügitulu kasv.

AS Ekspress Grupp on Baltimaade juhtiv meediakontsern, mille tegevus hõlmab veebimeedia sisutootmist ning ajalehtede, ajakirjade ja raamatute kirjastamist. Samuti haldab kontsern elektroonilist piletimüügiplatvormi ja piletimüügikohtasid ning pakub väliekraanide teenust Eestis ja Lätis. Ekspress Grupp alustas oma tegevust 1989. aastal ja annab tööd ligi 1100 inimesele.

Lisainfo:

Mari-Liis Rüütsalu
AS Ekspress Grupp
juhatuse esimees
+372 512 2591
mariliis.ryytsalu@egrupp.ee