Ekspress Grupi müügitulu kasvas ligi veerandi võrra

Baltimaade suurima meediakontserni, AS-i Ekspress Grupp käive kasvas eelmise aastaga võrreldes 22%, digitaalsete tellimuste arv 75% ja 9 kuu puhaskasum kuus korda, selgub ettevõtte III kvartali vahearuandest.

AS-i Ekspress Grupp 2021. aasta III kvartali konsolideeritud müügitulu oli 13,3 miljonit eurot, kasvades eelmise aasta sama kvartaliga võrreldes 22%. Ekspress Grupi kasum enne intresse makse, kulumit ja amortisatsiooni (EBITDA) oli III kvartalis 2,25 miljonit eurot ja 9 kuuga 5,05 miljonit eurot, mis on vastavalt 38% ja 62% enam võrreldes 2020. aasta sama perioodiga. 9 kuu puhaskasum oli 1,82 miljonit eurot, mis on kuus korda enam kui samal perioodil eelmisel aastal. Digitaalsete tellimuste hulk kasvas septembri lõpuks 75% võrreldes eelmise aasta sama perioodiga ja jõudis 122 000 tellimuseni.

Ekspress Grupi juhatuse esimehe Mari-Liis Rüütsalu sõnul on müügitulu kasvu taga kasvav online reklaamiturg ja digitaalsete tellijate hulga suurenemine kõigis Balti riikides. „Reklaamikliendid on olukorraga kohanenud ja reklaamiäri kasv kõikides riikides näitab, et suurem osa ettevõtteid on suutnud muutuda digitaalsemaks, avanud või kohandanud oma kauplemisviisid e-kanalitele ning reklaamivajadus on taastunud. Digitellimuste juurdekasv tuleb peamiselt uute klientide arvelt ja näitab, et me kõnetame järjest enam ka neid lugejaid, kes siiani pole olnud kontserni toodete tellijad. Kasumlikkust on aidanud tõsta veebireklaami ja digitellimuste edukas müük kõigis Balti riikides ning jätkuv kuluefektiivne tegutsemine,“ selgitas Rüütsalu.

„Samas on jätkuvalt surve all nii piletimüügiplatvormide kui väliekraanide müügitulud, mis on otseses seoses COVID-19 pandeemia mõjudega. Mõju on eriti tuntav Läti turul, kus piirangud jäävad hetkel oluliselt rangemaks võrreldes teiste riikidega,“ lisas Rüütsalu.

2021. aasta septembri alguses sõlmis kontsern müügilepingu Printall AS-i müügiks. Tehingu tulemusena väljus kontsern kõrge investeeringuvajadusega ärist, mis ei vasta kontserni digitaalsete tulude kasvu strateegiale.

Tulenevalt tugevast likviidsuspositsioonist ning Printall AS-i müügiga seotud täiendavatest rahalistest vahenditest tegi Ekspress Grupi juhatus 13. oktoobril aktsionäridele ettepaneku maksta aktsionäridele erakorralisi dividende 10 euro senti ühe aktsia kohta. Õigus dividendidele on 19. novembril 2021 aktsiaraamatusse kantud aktsionäridel ja dividendid makstakse välja 23. novembril 2021.

AS Ekspress Grupp nõukogu on kinnitanud kontserni dividendipoliitika, mille kohaselt maksab Ekspress Grupp alates 2022. aastast dividendidena välja vähemalt 30% aastakasumist.

AS Ekspress Grupp on Baltimaade juhtiv meediakontsern, mis tegeleb veebimeedia sisutootmise ning ajalehtede ja ajakirjade kirjastamisega. Samuti haldab kontsern elektroonilist piletimüügiplatvormi ja piletimüügikohtasid Lätis ja Eestis. 1989. aastal tegevust alustanud Ekspress Grupp annab tööd ligi 1400 inimesele, omab Baltimaades juhtivaid online-meedia portaale, annab välja kõige populaarsemaid päeva- ja nädalalehti ning enamikku Eesti kõige populaarsematest ajakirjadest.

Ekspress Grupi vahearuanded leiate siit: https://www.egrupp.ee/investorile/aruanded/