Ekspress Grupp kinnitas dividendipoliitika ja maksab erakorralise dividendi

Baltimaade suurim meediaorganisatsioon Ekspress Grupp kinnitas dividendipoliitika, mille kohaselt hakkab alates järgmisest aastast maksma 30% aastakasumist dividendideks, ja teeb ettepaneku maksta juba tänavu erakorralist dividendi 10 senti aktsia kohta.

ASi Ekspress Grupp nõukogu kinnitas kontserni dividendipoliitika, mille kohaselt maksab Ekspress Grupp alates 2022. aastast dividendidena välja vähemalt 30% eelmise aasta kasumist tingimusel, et põhitegevuse rahastamiseks ja uute strateegiliste investeeringute tegemiseks on piisavalt rahalisi vaheneid. Nendel aastatel kui majandus aeglustub või kui rahavood on muudel põhjustel väiksemad, võib kontsern dividendimäära vähendada või otsustada dividendi mitte maksta.

Ekspress Grupi juhatuse esimehe Mari-Liis Rüütsalu sõnul on kontserni eesmärk tagada tugev ja jätkusuutlik kapitali struktuur, et säilitada soovitud tegevusvabadus ja kasutada ära majanduse erinevate tsüklite kasvuvõimalusi. „Kasvu toetamiseks on Ekspress Grupp seadnud eesmärgiks tagada kontserni ja investorite seisukohast optimaalne investeeringute, laenude tagasimaksete ja kasumi jaotamise tase,“ selgitas Rüütsalu.

Samal ajal tegi Ekspress Grupp aktsionäridele ettepaneku maksta veel tänavu seoses ASi Printall müügiga erakorralisi dividende summas 3 028 287 eurot ehk 10 senti ühe aktsia kohta. Õigus dividendidele on 19. novembril 2021 tööpäeva lõpu seisuga ASi Ekspress Grupp aktsiaraamatusse kantud aktsionäridel. Erakorraline dividendid makstakse aktsionäridele välja 23. novembril 2021. Otsuse peab enne jõustumist heaks kiitma aktsionäride üldkoosolek.

AS Ekspress Grupp on Baltimaade juhtiv meediakontsern, mis tegeleb veebimeedia sisutootmise ning ajalehtede ja ajakirjade kirjastamisega. Samuti haldab kontsern elektroonilist piletimüügiplatvormi ja piletimüügikohtasid Lätis ja Eestis. 1989. aastal tegevust alustanud Ekspress Grupp annab tööd ligi 1400 inimesele, omab Baltimaades juhtivaid online-meedia portaale, annab välja kõige populaarsemaid päeva- ja nädalalehti ning enamikku Eesti kõige populaarsematest ajakirjadest.