Ekspress Grupp plaanib valida uueks nõukogu liikmeks Sami Seppäneni

Baltimaade juhtiva meediakontserni AS-i Ekspress Grupp juhatus tegi aktsionäridele ettepaneku valida ettevõtte uueks nõukogu liikmeks Elisa Eesti endine pikaajaline juht Sami Seppänen.

Uus nõukogu liige valitakse elektroonilise hääletamise teel ja üldkoosolekut kokku kutsumata. Aktsionärid saavad hääletada kuni 31. augustil kella 9.00-ni.

Sami Seppänen juhtis telekommunikatsioonifirmat Elisa Eesti 1999. aastast kuni eelmise aasta lõpuni. „Ajal, kui ajakirjandus ja meediaäri põhinevad järjest enam tehnoloogial, mobiilsetest seadmetest on saanud sisu tarbimise peamine kanal ning Ekspress Grupi tuludest juba 78% moodustavad digitaalsed tulud, annab Sami Seppäneni enam kui 20-aastane telekomisektori ettevõtte juhtimise kogemus suure lisaväärtuse Ekspress Grupi nõukogu tegevusele,“ ütles Ekspress Grupi suurim aktsionär Hans H. Luik.

Ekspress Grupi nõukogu on neljaliikmeline ja sinna kuuluvad täna Triin Hertmann, Hans H. Luik ja Indrek Kasela ning nõukogu esimees Priit Rohumaa. Nõukogust on kavas kutsuda tagasi ettevõtja Indrek Kasela. „Aktsionäride nimel soovin tänada Indrek Kaselat suure panuse eest, mida ta on andnud alates 2014. aastast Ekspress Grupi arengusse,“ lisas Hans H. Luik.

Ekspress Grupil on kokku 30 796 841 aktsiat, mis igaüks annab aktsionäridele ühe hääle. Hääleõigust ei anna Ekspress Grupile kuuluvad 447 076 omaaktsiat.

AS Ekspress Grupp on Baltimaade juhtiv meediakontsern, mille tegevus hõlmab veebimeedia sisutootmist ning ajalehtede, ajakirjade ja raamatute kirjastamist. Samuti haldab kontsern elektroonilist piletimüügiplatvormi ja piletimüügikohtasid Eestis ja Lätis. Ekspress Grupp, mis alustas oma tegevust 1989. aastal, annab tööd üle 1400 inimesele, omab Baltimaades juhtivaid online-meedia portaale, annab välja kõige populaarsemaid päeva- ja nädalalehti ning enamikku Eesti kõige populaarsemaid ajakirju.